آموزش فارسی کردن تاریخ در وردپرس

امتیاز

در این مقاله قصد داریم تا آموزش فارسی کردن تاریخ در وردپرس برای شما عزیزان بدهیم که این مشکل را خیلی از شما به کارشناسان رایا پروژه سوال کردید که چطور میشه تاریخ در سایت های وردپرسی را به صورت فارسی یا شمسی تغییر دهیم  که در این مقاله به طور کامل به شما آموزش خواهیم داد ؛ اگر در استفاده از سایت های وردپرسی به مشکل خورده اید میتوانید مقاله آموزش وردپرس صفر تاصد را مطالعه کنید.

 

تاریخ در وردپرس چیست؟

 

فارسی کردن تاریخ در وردپرس - رایا پروژه

 

زمانی که سایت خود را ایجاد میکنید و آن را با وردپرس توسعه میدهید در قسمت هایی از سایتتان مشاهده میکنید که تاریخ نوسته ها و حتی محصولات شما به صورت میلادی است ولی اگر قصد داشته باشید ان را تغییر دهید باید افزونه های که برای این موضوع توسعه داده شده اند را در مخزن وردپرس دانلود و نصب کنید که در ادامه با بهترین افزونه های فارسی سازی تاریخ در وردپرس آشنا خواهیم شد.

 

بیشتر بخوانید :معرفی بهترین قالب های وردپرس

 

افزونه های موجود برای فارسی کردن تاریخ در وردپرس

 

افزونه های تبدیل تاریخ در وردپرس - رایا پروژه

 

برای فعال کردن تاریخ شمسی یا همان فارسی در وردپرس باید از پلاگین هایی که ساخته شده است استفاده کنید ؛ این پلاگین ها رایگان هستند و در مخزن وردپرس موجود میباشد میتوانید نام آن ها در قسمت جستجو مخزن افزونه های وردپرس سرچ کنید و آن را دانلود کنید.

 

wp-parsidate

افزونه wp-parsidate - رایا پروژه

افزونه wp-parsidate یکی از قدرتمند ترین پلاگین های فارسی سازی زبان و تاریخ در وردپرس است که میتوانید آن را به راحتی دانلود ونصب کنید ؛ از امکانات خوب این افزونه محبوب میتوانیم به سبک و کم حجم بودن آن و به امکانات فراوانی که در اختیار شما قرار میدهد اشاره کنیم بی شک اگر قصد داریم تاریخ سایت خود را فارسی کنید این افزونه انتخاب اول شما خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید : افزونه ستاردهی مطالب در وردپرس

 

WP Shamsi

افزونه WP-Shamsi - رایا پروژه

 

یکی دیگر از افزونه های محبوب بین فارسی زبانان و مدیران سایت های ایرانی افزونه WP-Shamsi است که با استفاده از آن میتوانید به صورت آسان و سریع تاریخ سایت خود را به شمسی تغییر دهید و یکی از مزیت های این افزونه این است که با تمامی قالب های مختلف سازگاری دارد و به راحتی میتوانید این عملیات را اعمال کنید.

 

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس

 

یکی از بهترین راه ها برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس استفاده از افزونه هایی است که ما در بالا آن ها را برای شما معرفی کردیم اما راه دیگری که میتوانید این عمل را انجام دهید این است که به یک برنامه نویسی اطلاع دهید تا کد های مربوطه را در سایت شما قرار دهد و تاریخ را به شمسی تغییر دهد.

 

عدم نمایش تاریخ در وردپرس

 

در برخی از گزارشاتی که کاربران به متخصصان رایا پروژه میدهند به این صورت است که تاریخ در قالب آن ها وجود ندارد و نمایش داده نمیشود در جواب این سوال میتواند گفت که به دو دلیل بستگی دارد یا این امکان در قالب که دارید وجود ندارد که بیشتر در قالب های رایگان این اتفاق می افتد که باید آن را اضافه کنید و دلیل دیگر آن میتواند غیرفعال شدن این گزینه در تنظبمات قالب شما باشد برای بررسی این موضوع میتوانید به تنظیمات قالب>سفارش سازی>تنظیمات وبلاگ مراجعه کنید و تیک تاریخ را فعال کنید.

 

مقالات دیگر : فارسی سازی اعداد در ورد

 

جمع بندی

 

در این مقاله با آموزش فارسی کردن تاریخ در وردپرس  َآشنا شدیم و میتوانید با استفاده از افزونه هایی که به شما معرفی کردین به راحتی و بدون اینکه حتی یک کد هم بنویسید این امکان را در سایت خود فعال کنید.

اگرسوال یا مشکلی دارید میتوانید در بخش انجمن رایا پروژه مطرح بفرمایید تا به آن پاسخ داده شود

انجمن رایا پروژه
رایا پروژه وب‌سایت
محدودیت های ذهنی ات را کنار بگذار ؛ باورهای صحیح خود را تقویت کن ؛ و به سوی موفقیت گام بردار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.