سئو دامنه – فاکتور های سئو دامنه سایت

5/5 - (1 امتیاز)

سئو دامنه مبحثی است که خیلی از افراد به آن توجه نمیکند و همین مورد میتواند آینده کسب کار شما را تغییر بدهد؛ شما برای شروع کسب کار اینترنتی خوب نیاز دارید که دامنه را برای سایت خود انتخاب کنید و مهم ترین بخش انتخاب دامنه سئو کردن آن است که میتواند خیلی در آینده به شما کمک کند تا در نتایج گوگل به راحتی بتوانید رتبه های مورد نظر خود کسب کنید و برای اینکه بتوانید سایت خود را سئو کنید میتوانید از مقاله آموزش سئو استفاده کنید در این مقاله قصد داریم تا مهم ترین فاکتور ها برای داشتن سک دامنه خوب و سئو شده را به شما عزیزان معرفی کنیم در ادامه همراه ما باشید.

 

سئو دامنه چیست؟

سئو دامنه - رایا پروژه

سئو دامنه

 

همانطور که در ابتدا گفتیم شما در ابتدا اینکه بخواهید کسب کار خود را در اینترنت شروع کنید نیاز دارید تا سایتی داشته باشید و مهم ترین بخش یک سایت نیز دامنه آن است به طور مثال دامنه رایا پروژه (www.rayaproject.com) است که شما نیز باید دامنه ای به همین سبک برای کسب کار خود خریداری کنید، ولی اگر قصد داشته باشید که در آینده در رتبه های بالا گوگل ظاهر شوید باید دامنه خود را با فاکتور هایی که در ادامه گفته میشود سئو کنید تا گوگل  با استفاده از نام دامنه شما درک بهتری از سایت شما داشته باشد همچنین اگر قصد داشته باشید که صفحه اصلی سایت خود را سئو میکنید میتوانی از مقاله سئو صفحه اصلی استفاده کنید.

 

فاکتور های سئو دامنه سایت

 

در این قسمت از این مقاله قصد داریم تا فاکتور های مهم و تاثیر گذار بر روی اعتبار و سئو دامنه را بیان کنیم تا بتوانید از همان ابتدا فعالیت کاری خود در فضای مجازی پر قدرت وارد شوید.

 

1 – سن دامنه

 

اولین موردی که باید در خرید دامنه به توجه کنید سن دامنه است اگر نام را برای دامنه خود انتخاب کرده اید و آن هم موجود باشد باید بررسی کنید که دامنه مورد نظر شما صفر کیلومتر است یا اینکه قبلا مورد استفاده قرار گرفته است، اگر سن دامنه شما بالا باشد یعنی اینکه قبلا در گوگل ثبت شده است و میتواند اعتباری نیز از همان ابتدا به سایت شما منتقل کند ولی یک مورد در این باره وجود دارد که باید حتما به آن توجه کنید دامنه هایی که سن بالایی دارند و تمدید نشده اند نیاز است که تاریخچه آن را نیز بررسی کنید که قبلا در حوزه ایی فعالیت کرده است و یا اینکه اسپم اسکور آن چقدر است، برای دیدن تاریخچه دامنه میتوانید از سایت (archive.org) کمک بگیرید.

 

2 – نام مناسب

 

پس از اینکه سن دامنه  و تاریخچه ان را بررسی کردید نوبت این است که شما نام دامنه خود را انتخاب کنید در این بخش چند نکته وجود دارد که باید حتما به آن توجه داشتید باشد ؛

اولین این است که سعی کنید نام کوتاه برای دامنه خود انتخاب کنید این کار در آینده باعث میشود که کاربران سایت شما را  به واسطه داشتن نام کوتاه سریعتر پیدا کنند.

دومین مورد این است که باید نام برند خود را در دامنه خود قرار دهید به طور مثال ما نام برند رایا پروژه  را در ابتدای دامنه قرار دادیم این کار باعث میشود تا گوگل بهتر بتواند اسم برند شما را بررسی و درک کنند پس حتما نام برند خود را در دامنه خود قرار دهید و تعداد کاراکتر های آن نیز تا جای ممکن کم باشد.

ما در رایا پروژه مقاله ای با نام چگونه برندسازی کنیم؟ داریم که میتوانید با استفاده از آن نام سایت خود را برند و مطرح کنید.

 

3 – کلمه کلیدی

 

مهم ترین فاکتوری که باید به ان اهمیت بدهید داشتن کلمه کلیدی در نام دامنه شما است ؛ به طور مثال شما در حوزه خرید موبایل فعالیت دارید برای سئو کردن دامنه در این حوزه کافیست نام برند ( رایا پروژه ) + کلمه کلیدی که mobile است را به عنوان نام دامنه خود انتخاب کنید این کار باعث میشود که گوگل به واسطه بودن نام برند همراه کلمه کلیدی شما درک بهتری از سایت شما داشته باشد که به طور مثال به راحتی میتوانید درک کند که رایا پروژه در حوزه موبایل فعالیت میکند و رتبه های صفحات شما را در نتایج مربوط به موبایل افزایش دهد.

برای پیدا کردن درست کلمات کلیدی مناسب به شما توصیه میکنیم که مقاله ابزار های تحقیق کلمه کلیدی را مشاهده کنید.

 

4 – انقضای دامنه

 

هر دامنه ای که ثبت میشود تاریخ انقضایی هم دارد و گوگل کامل میتوانید بفهمد که سایتی در چه بازه زمانی دامنه آن غیرفعال میشود و به همان مقدار به شما اهمیت میدهد به طور مثال اگر شما 1 سال دامنه خود را تمدید کنید به این معنی است در نزد گوگل که شما قصد دارید فقط 1 سال فعالیت کنید ولی اگر همین مورد را تا 10 سال تمدید کنید این سیگنال را به گوگل میدهد که شما قصد دارید بمانید و فعالیت دراز مدتی داشته باشید به همین واسطه توجه زیادی به شما خواهد کرد.

 

آموزش های مرتبط : آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی

 

جمع بندی

 

در این مقاله ما مهم ترین فاکتور ها برای سئو کردن دامنه را برای شما عزیزان بیان کردیم که اگر قصد دارید کسب کار خود را اینترنتی کنی باید حتما برای پیشرفت و اینده سایت خود این موارد را رعایت کنید همچنین میتوانید برای پیشرفت کسب کار خود در گوگل از مشاوره سئو در رایا پروژه استفاده کنید؛ ممنون از همراهی شما.

رایا پروژه وب‌سایت
محدودیت های ذهنی ات را کنار بگذار ؛ باورهای صحیح خود را تقویت کن ؛ و به سوی موفقیت گام بردار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.