طراحی لوگو | سفارش طراحی لوگو حرفه ای

5/5 - (13 امتیاز)

 انجام پروژه طراحی لوگو

 

طراحی لوگو - رایا پروژه

 

 

طراحی لوگو چیست ؟

 

 طراحی لوگو یک نشانه‌ی گرافیکی است که می‌تواند به صورت علامت، سمبل، نوشتار و یا ترکیبی از این‌ها سفارش شود ؛ این نشانه گرافیکی به وسیله شرکت‌های تجاری، تولیدی و صنعتی و هم‌چنین کسب وکارهای کوچک استفاده می‌شود تا از این طریق نوع خدمات اهداف و محصولشان را سریع‌تر به مخاطب معرفی کنند به واسطه طراحی لوگو  خلاقیت، منحصر به فرد بودن و بصری بودن در اذهان حک شده و ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب داشته باشند. سفارش لوگو می‌تواند ترکیبی از حروف، نشانه‌ها و نماد باشد که چهره و مشخصه یک برند است. طراحی یک لوگوی زیبا و کارآمد اهمیت بسزایی در محبوبیت یک برند در نظر مخاطبان دارد.

 

 لوگو بخشی از کسب و کار، محصول یا هویت بصری شما می‌باشد.

 

لوگو به عنوان آرم، برند، علامت تجاری و هویت سازمان شما شناخته می‌شود.

..در بسیاری از موارد تصویر یک لوگو اولین چیزی است که با شنیدن یک نام به ذهنتان می‌رسد.

 به عنوان مثال: کوکا کولا، نایک، اپل 

 

 تاریخچه لوگو ها چیست ؟

 

لوگو یا آرم ، پدیده ای است که پیشینه آن به زمانی که انسان‌ها بر روی سنگ‌ ها نقاشی می‌کردند بر می گردد . به همین دلیل است که آرم کلمه ‌ای با ریشه یونانی است . این آرم یا لوگوها را در سکه های به جا مانده از ایام قدیم ، نشانه ‌های استفاده شده بر روی حیوانات ، کارهای مربوط به کشاورزی و در نهایت در این دوره در هر کسب و کاری و تجارتی نمایش داده می شود

.

در بسیاری از کمپانی ها و شرکت های بزرگ دنیا دیده می‌شود که برند آن ‌ها دوباره در مرحله طراحی لوگو قرار می‌گیرد و در بسیاری از آن ها ، این تغییر، راهی برای ارتقا و پیشرفت آن کسب و کار می‌ باشد . تغییرات به وجود آمده در لوگو‌ها در روند ساخت آرم می‌تواند ، تغییراتی در فونت ، سایز ، رنگ آن و… باشد . شما نیز به عنوان  یک موسس و مدیر  یک کسب و کار جدید ویا یک شرکت ، نیازمند این هستید که اطلاع داشته باشید که منظور از  طراحی لوگو چیست تا به دنیای دیجیتال امروزه  توجه کافی داشته باشید و تلاش کنید تا برندی قوی و عالی و ماندگار تاسیس کنید .

 

 چرا طراحی لوگو برای کسب و کار ها اهمیت دارند ؟ 

 

شاید در طراحی هویت بصری بیشترین نامی  که شرکت ها و شخص های مختلف  با آن سر و کار دارند نام لوگو باشد. در واقع اهمیت ساخت لوگو چندین سالی هست  که در کشور بیشتر از قبل مورد توجه قرار می گیرد و با گسترش و پیشرفت اینترنت و فضای مجازی و افزایش روز افزون برند ها سفارش لوگو راه حل  مناسبی است تا نام و علامت تجاری خود را در ذهن مخاطبان نمایان کنیم . در واقع اعتماد ، شناخت و موفقیت در بازار سه بخش اصلی است که به پشتوانه طراحی برندینگ درست ، بجا و مناسب در روند گسترش یک مجموعه کمک می کند.

 

 اهمیت طراحی لوگو در چیست ؟

 

مهم ترین ابزار تعیین هویت و شناخت برای هر تجارت و یا کسب و کاری لوگو است ، زیرا تقریبا روی همه چیز ظاهر و نمایان می شود : کارت ویزیت ، برچسب و لیبل ، ست اداری ، بروشور و کاتالوگ ها و . . . لوگو و نشان تجاری باعث می شود مشتریان ، کسب و کار شما را از رقیبانتان شناسایی کنند . یک لوگو حرفه ای و منحصر بفرد میتواند تفاوت را در بین رقبا ایجاد کند.

یک لوگو عالی و قوی به روند رشد کسب کار و جذب مشتریان جدید شما کمک بسزایی  خواهد کرد.

مشتریان هدف در روز تعداد بسیاری از  لوگو های مختلف را خواهند دید و یک لوگو خوب با ارسال پیام صحیح و انتقال حس اعتماد باعث می شود تا مشتری را ترغیب به خرید محصول یا خدمات شرکت ویا کسب و کار شما  کنند.

از نظر اهمیت طراحی لوگو در مقایسه با سایر طراحی ها ، شرکت ها ، کارخانه ها  و کسب و کارهای کوچک  و بزرگ در طول و طی زمان و با توجه به رشد کسب کار خود می توانند طراحی های دیگری مانند طراحی لیبل ، پوستر ، بیلبورد ، بروشور ، کاتالوگ ، کارت ویزیت و …را تغییر دهند ولی طراحی نشان و آرم را نمی توان به راحتی  و بدون هزینه کردن تغییر دهید. زیرا هزینه و زمان که برای ماندگار کردن یک آرم و نشان در ذهن و فکر مشتری نیاز است بسیار بیشتر از هزینه اولیه طراحی لوگو خواهد بود از این رو شرکت های که برنامه طولانی مدت برای کسب کار خود دارند زمان و هزینه مناسبی را برای طراحی اولیه آرم و نشان خود اختصاص می دهند.

 

ویژگی های مهم  و ذکر مثال هایی در تاثیر گذار بودن یگ لوگو ؟ 

 

سادگی لوگو :بهترین مثال برای سادگی لوگو را میتوان شرکت اپل را معرفی کرد  شرکتی که با طراحی نشانی ساده اما مفهومی به بهترین شکل ممکن توانست خود را در ذهن مشتریان آشنا کند .

زیبایی ظاهر لوگو : زیبا بودن لوگو شرکت هوندا باعث شد بتواند خیلی زود متمایز با رقبای دیگر خود خود بازاررا به سمت خود حرکت دهد .

انعطاف پذیری لوگو :در طراحی یک لوگو باید انعطاف پذیر بودن آن را بررسی کرد  به عنوان مثال شرکت گوگل در طراحی لوگو خود به صورتی عمل کرد که نه تنها در سال های بعد از فعالیت خود توانست لوگو را بهبود سازد بلکه به مناسبت هر رویداد میتواند علائم مربوط به آن روز را در لوگو خود قرار دهد .

منحصر به فرد بودن لوگو :محنصر به فرد بودن یک لوگو باعث ایجاد تمایز با رقبا دیگر می شود شرکت مکدونالت با طراحی لوگو خود توانست نسبت به سایر رقبا متمایز نمایان شود .

رنگ متناسب با صنف کاری :بعضی از متخصصان در رنگ بندی لوگو به این مهم اشاره می کنند که طراحی لوگو باید رنگی باشد اما در اصل بعد از شناخت بازار هدف مشتری باید بهترین رنگ بندی را برای طراحی لوگو انتخاب کرد و اجباری وجود ندارد که این طراحی حتما رنگی باشد طراحی لوگو شرکت سونی و پاناسونیک بهترین مثال برای این مورد است که تا درک کنیم حتی طراحی سیاه و سفید لوگو نیز اگر درست و بدون خطا  باشد تاثیرگذاری بیشتری دارد .

گویا بودن یک لوگو: لوگو باید به حالتی  باشد که در همان نگاه اول بتواند نشان تجاری را به مشتری نشان دهد  و اگر به تمام برند های برتر دنیا نیز توجه کنیم متوجه گویا بودن لوگو این برند ها خواهیم شد،  نگاهی که در ایران متفاوت با استاندارد های جهانی است و اشخاص به اشتباه گمان می کنند هرچقدر لوگو پیچیده تر باشد بهترو کاربردی تر است.

امکان استفاده در سایر قسمت های شرکت : به عنوان مثال شرکت دیجی کالا لوگویی را برای خود انتخاب کرد که نه تنها در وب سایت که در ست اداری المان های شهری و… نیز به آسانی  قابل استفاده می باشد .

 

 تکنیک های استفاده شده در طراحی کردن یک لوگو چیست ؟ 

 

سفارش طراحی لوگو - رایا پروژه

 

تکنیکDOIT : این تکنیک از مهم ‌ترین روش‌های طراحی نشان واره یا لوگو خلاقانه است  که برای هر نوع طراحی کاربرد دارد . شناخت مسئله ، باز کردن و تحلیل آن در ذهن ، معرفی راه حل ‌های مختلف و انتخاب بهترین راه حل ، چهار گام در این تکنیک است .

تکنیک چرا ؟: جواب  دادن به چراهای موجود در طراحی لوگو یکی از بهترین راه حل‌ها برای طراحی لوگو خلاقانه می‌باشد.

تکنیک توهم خلاق : برای داشتن طراحی لوگو خلاقانه در مرحله اول باید ذهن خلاق و دیدی بزرگ داشت.

تکنیک چه میشود اگر؟ :در این نوع طراحی لوگو، طراح مدام در حال سؤال پرسیدن از خود و جواب دادن به آن برای تغییر طرح اولیه و دست یافتن به طرح کاملا خلاقانه می ‌باشد.

کنیک سینکتیکس (synetikos ) : این تکنیک در طراحی‌های گروهی کاربرد داشته و از کنار هم قرار دادن ایده‌ های  گوناگون، در نهایت طراحی لوگو یا نشان واره ایده آل محسوب خواهد شد.

 

سوالاتی که در رابطه با طراحی لوگو باید به آن ها پاسخ دهید ؟

 

خدمات یا کالای ارائه شده توسط شرکت و یا کسب و کار‌تان را چگونه توصیف می‌‏کنید ؟

اهداف بلند مدت شرکت شما چیست ؟

رقبای اصلی شما چه کسانی (چه کسب و کار) هستند ؟

عامل تمایز شما از رقبایتان چیست؟

گروه هدف و مصرف کنندگان شما چه کسانی هستند؟

تصور ذهنی از لوگوی خود دارید؟ آن را  توصیف کنید.

آیا برند شما رنگ خاصی دارد ؟

چه نوع لوگویی را ترجیح می‌دهید (آیکون، لوگوتایپ ، مونوگرام و . . . ) ؟

از لوگوی شما قرار است بیشتر کجا استفاده شود (چاپ، رسانه‌ی تصویری، وب و غیره)؟

چه میزان بودجه و هزینه  می‌خواهید جهت سفاش لوگو خود  اختصاص دهید ؟

آیا نیاز به طراحی ‌های دیگری با لوگوی جدید تان دارید ؟ با چه نوع  موضوعی ؟

 

انواع لوگو : 

 

سفارش لوگو را می‌ توان براساس استفاده از عناصری مانند نوشتار، شکل و … به سه گروه کلی تقسیم نمود :

1)  استفاده از تصاویر

2) استفاده از نوشتار

3) ترکیب نوشتار و تصاویر

رایا پروژه  با افتخار آماده پذیرفتن و انجام پروژه های طراحی لوگو شما توسط تیم و افرادی متخصص و مجرب وبا تجربه و مهارت چندین ساله در زمینه های مختلف طراحی لوگو می باشد.

 

طراحی لوگو اسم

 

یکی از جذاب ترین بخش های طراحی لوگو میتوان این مورد دانست چرا که افراد زیادی مشتاق هستند تا نام برند و لوگو خود را با اسم خود یا هر اسم مرتبط دیگری بسازند که رایا پروژه با داشتن متخصصان ماهر طراحی لوگو میتواند لوگو های شما عزیزان را با اسمی که مدنظر دارید در کمتر از 3 روز کاری بسازد و خدمتتون ارسال کند.

 

قیمت طراحی لوگو

 

قیمت طراحی لوگو متغیر است چون بعضی از صاحبان کسب کار لوگو های کاملا حرفه ای را مدنر دارند و برخی لوگو های ساده پس نمیتوان قیمت مصوبی را برای طراحی لوگو درج کرد و تمامی این موارد به درخواست کارفرما بستگی دارد و زمان مورد نیاز در طراحی نیز تاثیر دارد بر روی قیمت گذاری پروژه که اگر زمان بیشتری داشته باشید قیمت نیز کاهش می یابد.

 

نکات قابل توجه 

 

پروژه شما توسط یک تیم پویا وباتجربه چندین ساله انجام میشود.

 پروژه شما با کیفیت عالی و تضمین شده انجام میشود.

 پروژه شما در کمترین زمان ومناسب ترین قیمت انجام میشود.

 پس از اتمام پروژه شما عزیزان ، پروژه شما دارای  48 ساعت پشتیبانی رایگان می باشد.

 

خدمات رایا پروژه در زمینه  طراحی لوگو

 

سفارش پروژه های سفارش لوگو شرکتی

سفارش پروژه های طراحی و ویرایش لوگو

سفارش پروژه هایسفارش لوگو اسامی

سفارش پروژه های  سفارش لوگو تجاری

سفارش پروژه های سفارش لوگو فرهنگی

سفارش پروژه های سفارش لوگو سازمانی

سفارش پروژه های سفارش لوگو ترکیبی

سفارش پروژه های سفارش لوگو تصویری یا نمادین

سفارش پروژه های سفارش لوگو انتزاعی

سفارش پروژه های سفارش لوگو ماسکات

سفارش پروژه هایسفارش لوگو ورد مارک یا لوگو تایپ

سفارش پروژه هایسفارش لوگو لترمارک

سفارش پروژه های سفارش لوگو امبلم

ممنون از انتخاب واعتماد شما سروران گرامی 

برای  ثبت سفارش پروژه در رایا پروژه دو راه وجود دارد :

 

۱- ثبت سفارش پروژه در سایت

 

۲-ثبت پروژه در واتساپ

 

که در هر دو مورد کارشناسان ما

در سریعترین زمان با شما ما در ارتباط خواهند بود

 

قیمت  بستگی به پروژه شما و زمانی که می خواهید پروژه تحویل داده شود متغیر است .

 

ولی کمترین قیمت انجام پروژه های طراحی لوگو در رایا پروژه ارائه می شود

پس از اینکه پروژه  طراحی لوگو شما توسط متخصصان ما بررسی و تایید شد،

قیمت نهایی به شما اعلام می شود و در صورت رضایت ۲۵ تا ۵۰ درصد قیمت پروژه برای شروع  توسط درگاه پرداخت امن  زرین پال گرفته می شود ،و مابقی هزینه پس از اتمام کار گرفته می شود .

زمان اتمام پروژه را شما عزیزان مشخص می کنید .

 ولی همیشه سعی در این بوده پروژه های شما زودتر از وقتی که تعیین کرده اید ارسال شود .

 

پروژه های شما عزیزان توسط متخصصان با انگیزه و کاربلد انجام می شود ،

 

وتا  ۴۸ ساعت بعد از تحویل فایل نهایی در صورت نیاز اگر  موردی برای تغییر بود متخصصان ما برایتان تغییر خواهند داد .

ر

‫2 نظر

  • mehran.m گفت:

    متشکرم از همکارانتون. لوگو بسیار مفهومی و زیبایی برای شرکتم طراحی کردین

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.