پر درآمد ترین زبان های برنامه نویسی در ایران کدام است؟

5/5 - (4 امتیاز)

پر درآمد ترین زبان های برنامه نویسی در ایران کدام است؟

 

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که  از متخصصان و کارشناسان رایا پروژه پرسیده میشود این است پر درآمد ترین زبان های برنامه نویسی  در ایران کدام هستند و یادگیری کدام زبان را شروع کنند تا در آینده به در آمد خوبی برسند شما میتوانید با یادگیری یکی از زبان های گفته شده پایین نرم افزار دلخواه خود را خلق و توسعه دهید ؛ ما در این مقاله سغی کردیم تا سوالات شمارا با بهترین نحوه پاسخ بدیم.

 

زبان برنامه نویسی چیست؟

 

پر درآمد ترین زبان های برنامه نویسی در ایران

 

هر برنامه یا بازی که شما بر روی گوشی و کامپیوتر خود دارید توسط برنامه نویسی انجام میشود و به وسیله زبان مشخصی طراحی شده است؛ زبان برنامه نویسی به معنی دستور خاصی در قالب کد به کامپیوتر است که کاری یا بازی برای ما به اجرا در می آورد و زبان های برنامه نویسی با توجه به کاربرد آن به دسته های خاصی تقسیم میشوند که در ادامه طبق داده های سایت  Stack Overflow Developer Survey 2019 با بهترین و پر درآمد ترین آن ها در کشورمان آشنا خواهیم شد.

 

بیشتر بخوانید : برنامه نویسی چیست؟

 

1- پایتون(Python)

پایتون

به جرعت میشه گفت یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در ایران و جهان پایتون است که بدلیل عملکرد و سرعت بالایی که دارد بسیاری از افراد را برای یادگیری آن ترغیب میکند ؛ زبان پایتون در هوش مصنوعی هم کاربرد بسیاری دارد که میتوان گفت در آینده نیز با توجه به گسترده شدن هوش مصنوعی این زبان نیز بیشتر استفاده شود و در آمد خوبی داشته باشد.

 

2- سی شارپ (#C)

سی شارپ

یکی از زبان های محبوب و پر استفاده در ایران زبان سی شارپ است که یک زبان شی گرا است و بهترین انتخاب برای طراحی و توعه نرم افزار های موبایل است ؛ این زبان با سرعت در حال پیشرفت است و در ایران نیز بیسار استفاده میشود و یادگیری آن میتواند برای شما شغلی پر در آمد را ایجاد کند.

 

3-جاوا (java)

 

بیشتر بخوانید: چطور برنامه نویسی یادبگیرم؟

 

زبان جاوا یکی از قدیمی ترین و قوی ترین زبان های برنامه نویسی است که بسیار پر استفاده است و در ایران نیز بازار کار خوبی را دارد با استفاده از این زبان میتوانید برنامه های متفاوتی را بسازید و بیستری استفاده در طراحی نرم افزار های موبایل میشود.

 

4-سوئیفت (Swift)

 

Swift

این زبان توسط شرکت اپل ساخته شده است و بهترین زبان برای اپ های  سیستم عامل ios است با استفاده از این زبان میتوانید اپ های ios بسازید و آن را توسعه دهید و به همین سبب آینده خوبی را در بازار ایران دارد.

 

5. جاوا اسکریپت (JavaScript)

 

جاوا اسکریپت

این زبان در ایران و در جهان بسیار محبوب است و بیشتر در سایت ها استفاده میشود طوری که هیچ سایتی نیست که بدون جاوا اسکریپت کارکند و این زبان تجربه کاربری شما را در مرورگر های و وبسایت ها بالا میبرد ؛ شما با یادگیری این زبان به در آمد خوبی میرسید و بازار کار خوبی را نیز در کشوران دارد.

 

مقالات دیگر : کاربرد نرم افزاری های مایکروسافت

 

اهمیت یادگیری زبان برنامه نویسی ؟

 

دنیا به سمت تکنولوژی پیش میرود و یکی از مزیت های یک فرد در این حوزه یادگیری یکی از زبان های برنامه نویسی است که میتواند شما را در آینده به در آمد بالایی برساند ؛ شما میتوانید با استفاده از دانشی که با یادگیری یکی از از زبان هایی که در بالا گفته شده نرم افزاری را خلق کنید و به در آمد خوبی برسید.

 

مقالات دیگر : بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای طراحی بازی

 

جمع بندی

 

شغل برنامه نویسی دارای جایگاه خاصی در بین شرکت های بزرگ فناوری است و اگر شما تخصص خوبی داشته باشید  برنامه نویس خلاقی باشید میتوانید حتی با شرکت های بزرگ مانند گوگل و مایکروسافت همکاری کنید ؛ پس از همین امروز یادگیری یکی از زبان های گفته شده بالا شروع کنید.

رایا پروژه وب‌سایت
محدودیت های ذهنی ات را کنار بگذار ؛ باورهای صحیح خود را تقویت کن ؛ و به سوی موفقیت گام بردار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.