آموزش بک آپ گرفتن از سایت – روش های بکاب گیری از سایت به صورت تصویری

5/5 - (2 امتیاز)

یکی مهمترین کار برای یک مدیر وبسایت بک اپ گیری از وبسایت خود به صورت منظم است ؛ که بیشتری از افراد این مسئله را رعایت نمیکنند و در آینده به مشکل میخورند ؛شما با استفاده از بک اپ میتوانید سایت خود را در مواقع ضروری نجات دهید ما در این مقاله آموزش بک آپ گرفتن از سایت  به صورت کامل به شما اموزش خواهیم داد تا از سایت خودتان به سادگی بک آپ تهیه کنید.

 

بک آپ چیست؟

آموزش بک آپ گرفتن از سایت - رایا پروژه

آموزش بک آپ گرفتن از سایت

 

یا همان نسخه پشتیبان به فایل های سایت شما گفته میشود که آن ها را میتوانید کپی کنید  و در سیستم خود داشته باشید تا زمانی که سایت شما به مشکلی بخورد بتوانید این فایل ها را جایگزین تا مجدد فایل های قدیمی پاک شود و فایل های جدید بر روی هاست شما قرار گیرد که بسیار گرفتن بک اپ برای کسب کار های بزرگ و حتی کوچک توضیه میشود و ضروری است.

 

بیشتر بخوانید : آموزش فارسی کردن تاریخ در وردپرس

 

چرا باید از سایت خود بک اپ بگیریم؟

 

معمولا زمانی که سایت شما به مشکلی بر میخورد و یا حتی توسط افرادی مورد حمله قرار میگرید با استفاده از فایل هایی که قبلا از سایت خود بک آپ گرفته اید میتوانید آن ها را جایگزین کنید و سایت خود را دوباره  در دسترس قرار دهید ؛ بک آپ گیری به صورت روزانه میتونید خیلی برای شما و کسب کار شما مهم و حیاطی باشد چرا که در برخی از مواقع همین بک آپ شما میتوانید سایت شما را نجات دهد ولی اگر آن را رعایت نکنید حتما در دراز مدت به مشکل بر میخورید.

 

روش اول : گرفتن بک اپ از طریق هاست

 

برای گرفتن بک آپ از طریق هاست و سرور که در سی پنل باید این مراحل را طی کنید.

 

1 – در مرجله اول باید وارد هاست سایت خود شود و از طریق ردیف files بروی روی گزینه backup wizard کلیک کنید.

 

 مرحله اول - رایا پروژه

 

2 –  در مرجله دوم پس از کلیک بر روی گزینه  backup wizard وارد صفحه زیر میشوید که  دو گزینه وجود دارد restore  و backup که باید بر روی گزینه backup کلیک کنید.

 

 مرحله دوم - رایا پروژه

 

3 – در مرحله بعد با صفحه روبرو میشوید که در پایین صفحه وجود دارد باید برای ادامه پروسه بک آپ روی گزینه full backup کلیک کنید که به این معنی است تمام فایل های شما دانلود شود.

 

 مرحله سوم - رایا پروژه

 

4 – این گزینه مربوط به این است که باید مشخص کنید که فایل های که در سایت از آن بک اپ میگرید در کدام مکان هاست شما ذخیره شود.

5 – پس از انتخاب مکان مناسب برای انتفال فایل های بک آپ روی Generate a Full Backup کلیک کنید تا تمامی فایل های شما پس از مدتی دانلود شود و آن را درمحل که معین کردید آپلود شود و به این صورت شما موفق شدید تا از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

مرحله آخر - رایا پروژه

 

روش دوم : گرفتن بک اپ از طریق افزونه UpdraftPlus

 افزونه بک آپ گیری UpdraftPlus - رایا پروژه

افزونه بک آپ گیری UpdraftPlus

 

در وردپرس افزونه ای به نام  UpdraftPlus  وجود دارد که میتوانید ان را از مخرن وردپرس دانلود و نصب کنید و پس از فعالسازی گزینه ای برای شما نمایش داده میشود که با استفاده از آن میتوانید نسخه از سایت خود را به صورت آنلاین دریافت کنید که یکی از مهمترین ویژگی های این افزونه قدرتمند این سایت که میتوانید نسخه بپشتیبان سایت خود را در سرویس هایی نظیر وان درایو ؛ گوگل درایو آپلود کنید و همچنین میتوانید گرفتن این بک آپ ها را زمان بندی کنید که در زمان معینی از روز بک آپ به صورت اتومات گرفته شود.

 

مقالات دیگر : معرفی بهترین افزونه های امنیتی برای وردپرس

 

 

چه مدت باید از سایت خود بک آپ داشته باشیم؟

 

گرفتن نسخه بک آپ از سایت - رایا پروژه

 

برای افزایش امنیت سایت  بک آپ گیری از سایتتون مدت زمان مشخصی وجود ندارد شما میتوانید هر روز یا هر هفته و یا حتی ماهانه از سایت خود بک آپ تهیه کنید که پینهاد ما به شما این سایت اگر امکان این را ندارید که روزانه از سایت خود بک آپ تهیه کنید حتما این پروسه را هفتگی انجام دهید  ولی در برخی از هاستینگ ها این عمل به صورت اتوماتیک انجام میشود و نیازی به بک آپ گیری دستی نیست ولی زیاد نمیشه به این مورد اطمینان کرد و همین روش های که در بالا گفته شده است بهترین مدل بک آپ گیری محسوب میشود.

 

نتیجه گیری

 

در این مقاله  آموزش بک آپ گرفتن از سایت به آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت از سایت پرداخیتم که از دو روش به صورت بک آپ مستقیم از سایت و یا بک آپ از طریق افزونه اشاره کردیم که حتما این پروسه را روزانه یا هفتگی انجام دهید که فایل های بک اپ  شما میتوانید ناجی سایت شما در مواقع ضروری باشد.

رایا پروژه وب‌سایت
محدودیت های ذهنی ات را کنار بگذار ؛ باورهای صحیح خود را تقویت کن ؛ و به سوی موفقیت گام بردار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.