آنالیز سایت به چه معناست؟ | معرفی 5 سایت برتر آنالیز سایت شما

امتیاز

آنالیز سایت به چه معناست موضوعی که قصد داریم امروز در موردش صحبت کنیم وبسایت هایی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن سایت خود را مورد ارزیابی قرار دهید که خیلی میتواند به رفع و شناسایی مشکلات آن به شما کمک کند پس در ادامه با ما همراه باشید تا آنالیز را برای شما توضیح دهیم و سایت هایی که این خدمات را به شما بصورت رایگان ارائه میدهند را معرفی کنیم ؛ همچنین ما مقاله دیگری با عنوان نحوه بررسی سلامت سایت وردپرسی که میتوانید آن را مشاهده کنید و با انجام  تکنیک های گفته شده سایت خود را سالم و از خطرات آلوده شدن به ویروس ایمن کنید.

 

آنالیز سایت چیست؟

آنالیز سایت - رایا پروژه

 

اول بیایم ببینیم آنالیز سایت به چه معنی است اگر بخواهیم به طور ساده آن را بیان کنید یعنی اینکه شما سایت خود برای رفع و مشاهده مشکلات آن مورد ارزیابی قرار دهید که سایت هایی در این رابطه خدماتی را به شما ارائه میدهند تا به طور رایگان سایت خود را مورد بررسی قرار دهید که در ادامه با آن میپردازیم.

 

چرا باید سایت خود را آنالیز کنیم؟

 

این سوالی که است که خیلیا ها برایشان مبهم است که چرا باید سایت خود آنالیز کنند؛ پاسخ این سوال بسیار واضع است شما شاید در سایت خود متوجه برخی از مشکلات شده باشید و با استفاده از ابزار های آنالیز سایت میتوانید مشخص کنید که واقعا مشکلاتی در سایت شما وجود دارد یا خیر.

 

چند نوع آنالیز سایت داریم؟

 

در آنالیز سایت ما دو نوع بررسی داریم که میتوانید هر کدام را انتخاب و سایت خود را ارزیابی کنیم یکی از آن ها بررسی سئو و دیگری بررسی امنیت سایت است که در ادامه با هر دو آن ها آشنا خواهیم شد.

 

1 – بررسی سئو

 

در بررسی سئو سایت شما میتوانید تمامی مشکلات مربوط به آن را مشاهده کنید همچنین میتوانید لینک هایی بی کیفیت که رقبا برای شما درست کرده اند تا سئو شما را پایین بیاورند را نیز مشاهده کنید تا آن ها را بتوانید خنثی و بی اثر کنید.

 

2 – بررسی امنیت

 

در مورد بعدی که بررسی امنیت سایت است شما میتوانید سایت خود را در بخش امنیت مورد ارزیابی قرار دهید تا مشکلات و خطراتی که سایت شما را در برابر هکر ها تهدید میکند را شناسایی کنید و آن ها را رفع کنید و اما اگر میخواهید بیشتر با  روش های  بالا بردن امنیت سایت خود آشنا شوید میتوانید مقاله افزایش امنیت وردپرس را مشاهده کنید.

 

بیشتر بخوانید : معرفی نرم افزار های ویرایش عکس و فیلم برای موبایل

 

معرفی 5 سایت برتر آنالیز سایت

 

در این قسمت ما 5 وبسایت برای بررسی امنیت و سئو سایت را برای شما معرفی کردین که میتوانید از آن ها برای بهبود سایت خود استفاده کنید.

 

1 – Alexa (الکسا)

 سایت آنالیز Alexa - رایا پروژه

 

سایت الکسا یکی از سایت های قدیمی است که میزان ترافیک یک سایت را بررسی میکند و به شما رتبه ایی را در بین وبسایت های پرترافیک جهان میدهد که اطلاعات خوبی سئویی را میتوان در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید میزان ترافیک کلماتی که بیشتری ورود در سایت شما را دارند را مشاهده کنید.

 

2 – MOZ

 سایت آنالیز MOZ - رایا پروژه

سایت moz.com هم ابزاری عالی برای استفاده در جهت بهبود سایت شما است ؛ این وبسایت عالی میتواند اطلاعاتی همچون بررسی اسپم اسکور سایت شما و میزان لینک های که خارجی که داده شده است به وبسایت شما را مشاهده کنید و اگر این لینک ها توسط شما انجام نشده اند میتوانید ان را خنثی کنید.

 

3 – Ahrefs

 سایت آنالیز Ahrefs - رایا پروژه

 

اگر قصد دارید ابزاری کامل بررسی لینک و سئو کامل سایت را داشته باشید بهترین انتخاب سایت ahrefs.com است که این سایت نبست به دیگر رقبا بررسی کامل تری را دارد و میتوانید با خرید اکانت آن تمامی لینک های خروجی سایت خود را به طور کامل بررسی کنید.

 

بیشتر بخوانید : معرفی نرم افزار های ویرایش عکس و فیلم برای موبایل

 

4 – SUCURI

 سایت آنالیز SUCURI - رایا پروژه

این وبسایت برای آن دسته از سایت هایی ساخته شده است که مشکلات امنیتی دارند؛ شما میتوانید با این ابزار تمامی فایل های مهم سایت خود را بررسی کنید و اگر مشکلی در آن ها رخ داده باشد به شما اطلاع میدهد تا بتوانید آن را رفع کنید و این مشکل به سرقت اطلاعات شما ختم نشود.

 

5 -w3c validator

 سایت آنالیز w3c validator - رایا پروژه

اگر قصد داشته باشید تا قالبی را برای سایت خود تهیه کنید میتوانید برای صحت و ایا اینکه این قالب استاندار است و مشکل امنیتی و خطا نداشته باشد از این وبسایت استفاده کنید شما میتوانید قالب سایت خود را در این وبسایت بررسی کامل کنید و اگر خطایی و مشکل امنیتی را داشته باشد آن را در همان ابتدا مشاهده کنید.

 

اهمیت بررسی و آنالیز سایت

 

اهمیت آنالیز سایت - رایا پروژه

 

شما اگر قصد داشته باشید که سایتی خوب را داشته باشید و از آن درآمد کسب کنید همیشه باید حواستان به آن باشید و مشکلات سئویی و امنیتی آن را در سایت هایی که در بالا گفته شده است را مورد بررسی قرار دهید تا هر چه زودتر اقدام به رفع آن کنید.

 

مقالات مرتبط : تست سرعت سایت

 

جمع بندی

 

در این مقاله به مفهوم آنالیز سایت آشنا شده اید و همچنین 5 سایت برتر در این حوزه هم مشاهده کردید که میتواند ابزاری بسیار مهم برای شمایی که بیزینس مجازی دارید ؛ امیدوارم این مقاله که در سایت رایا پروژه است برای شما مفید بوده باشد.

رایا پروژه وب‌سایت
محدودیت های ذهنی ات را کنار بگذار ؛ باورهای صحیح خود را تقویت کن ؛ و به سوی موفقیت گام بردار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.